Rolovací garážová vrata

Rolovací garážová vrata jsou výbornou variantou výplně stavebních otvorů garáží a skladů, kde omezené prostory znemožňují použití jiných typů vrat. Výklopná garážová vrata vyžadují dostatek prostoru uvnitř garáže a někdy i před ní. Klasická křídlová vrata vyžadují prostor po stranách garáže. Všechny tyto problémy s nedostatkem prostoru řeší důmyslným způsobem vrata rolovací. Štít rolovacích vrat je vyroben z kvalitních lamel. Tyto lamely bývají nejčastěji vyrobeny z hliníku, který se vyznačuje lehkostí a další jeho vysoce pozitivní vlastností je to, že nekoroduje. Hliníkové lamely pak bývají vyplněny polyuretanovou pěnou. Plášť vrat se navíjí do skříňky, která je umístěná uvnitř objektu a instalovaná v nadpraží otvoru. Svislé vodící kolejnice bývají rovněž vyrobeny z hliníku. Mezi oblíbenou povrchovou úpravu svislých hliníkových vodících kolejnic patří práškové lakování. Navíjecí buben vrat bývá vyroben z mechanicky odolné a spolehlivé oceli s antikorozním pozinkem. Rolovací garážová vrata jsou standardně vybavena elektrickým pohonem s přepínacím zařízením, které mění směr otáčení. Pro nouzové případy jsou vrata vybavena také navíjecí klikou umožňující otevření či zavření vrat například při výpadku proudu.

Tip: Potřebujete oplotit pozemek ? Ploty z poplastovaného pletiva nebo svařovaných panelů jsou dnes již klasikou v oplocení pozemků. Při stavbě plotu si nezapomeňte pořídit i veškeré dráty, sloupky na plot, podhrabové desky a ostatní potřebný materiál.

Sekční garážová vrata

Nejelegantnějším typem garážových vrat však zřejmě zůstávají sekční garážová vrata. Rovněž sekční garážová vrata jsou vhodná do garáží s nedostatkem prostoru. Sekční garážová vrata jsou vodorovně rozdělena na několik částí (sekcí), které při otevírání zajíždějí ve vodících lištách pod strop garáže. Sekční garážová vrata jsou velice elegantní a budou pro vás znamenat úsporu cenného místa.