Výklopná garážová vrata

Výklopná garážová vrata patří mezi motoristy k jedněm z nejoblíbenějších variant. Kdysi představovali výklopná garážová vrata nejsofistikovanější dostupnou výplň stavebního otvoru garáže. Ten kdo si svépomocí tehdy vyrobil výklopná garážová vrata, byl v očích svých kamarádů opravdovým machrem. Ostatní museli vzít za vděk vraty křídlovými. Avšak otevírání křídlových vrat je, ve srovnáni s vraty sekčními či vraty výklopnými, podstatně méně pohodlnější. Výklopná garážová vrata se jsou složena ze tří částí. Patří mezi ně z dveřního křídlo jako takové, vodící stropních kolejnice a rám. Při výběru vrat je třeba dbát na to, aby byly všechny tři části vyrobeny pouze z kvalitních materiálů s dlouhou životností. Výklopná garážová vrata jsou stejně jako ostatní druhy dveří potenciálním slabým místem v zateplení domu. Je-li garáž samostatným objektem bez vytápění, tedy bez rizika úniku drahocenného tepla, spokojí se vlastník s nezateplenými výklopnými vraty.

Tip: Potřebujete oplotit pozemek ? Ploty z poplastovaného pletiva nebo svařovaných panelů jsou dnes již klasikou v oplocení pozemků. Při stavbě plotu si nezapomeňte pořídit i veškeré dráty, sloupky na plot, podhrabové desky a ostatní potřebný materiál.

Výklopná garážová vrata – možnosti

Je-li však garáž vytápěna, nebo pokud je součástí domu či objektu, kde má únik tepla finanční důsledky, je nutno ztrátám svědomitě zabránit. Obě nastalé situace výrobci ve svých plánech ošetřili. Je možno si koupit výklopná garážová vrata nezateplená, která znamenají finanční úsporu při koupi, či vrata, která jsou zateplená, a jejichž pořizovací náklady jsou zase dobrou investicí do úspory tepelné energie. Výklopná garážová vrata a brány jsou velmi populární nejen mezi motoristy. Nacházejí široké využití i ve skladech, na nakládacích rampách obchodů a u zásobovacích příjezdů prodejen. Většina výklopných garážových vrat nebývá v základní verzi vybavena pohonem. Výrobci výklopných garážových vrat však nabízejí alternativu dodatečné instalace pohonu. Pohon udělá otevírání a zavírání vaší garáže podstatně pohodlnějším.